Amphenol Aerospace Operations D38999/26ME26HE-LC
D38999/26ME26HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ME26HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26ME26HE-LC.pdf
Availability of D38999/26ME26HE-LC
QUANTITY
D38999/26ME26HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ME26HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ME26HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ME26HE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ME26HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ME26HE-LC Details Description
Related parts for D38999/26ME26HE-LC
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 5POS 12" R/A 16/1 datasheet.pdf
CAP CER 3.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 1.43 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf