Amphenol Aerospace Operations D38999/26ME26HN-LC
D38999/26ME26HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ME26HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26ME26HN-LC.pdf
Availability of D38999/26ME26HN-LC
QUANTITY
D38999/26ME26HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ME26HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ME26HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ME26HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ME26HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ME26HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26ME26HN-LC
IC REG LDO 12V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL SSOP8 datasheet.pdf
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LP 7.62/135/14 OG datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 481 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP 1000F -5% +10% 2.3V T/H datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf