Amphenol Aerospace Operations D38999/26ME26PE-LC
D38999/26ME26PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ME26PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26ME26PE-LC.pdf
Availability of D38999/26ME26PE-LC
QUANTITY
D38999/26ME26PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ME26PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ME26PE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ME26PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ME26PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ME26PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26ME26PE-LC
CONV DC/DC 3.3V 5A VERT 12-SIP datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 36POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 8VSP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.6V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROLLER PLUNGER SNAP SPDT datasheet.pdf
CAP ALUM 32000UF 50V SCREW datasheet.pdf