Amphenol Aerospace Operations D38999/26MF11HN-LC
D38999/26MF11HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MF11HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MF11HN-LC.pdf
Availability of D38999/26MF11HN-LC
QUANTITY
D38999/26MF11HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MF11HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MF11HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MF11HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MF11HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MF11HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26MF11HN-LC
JUMPER-H9992TR/1853SL/H9992TR 2" datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC DVR HIGH SIDE 2CH 6A PWRSO10 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 20ppm 13pF 60 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4A 78.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf