Amphenol Aerospace Operations D38999/26MF11PC-LC
D38999/26MF11PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MF11PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MF11PC-LC.pdf
Availability of D38999/26MF11PC-LC
QUANTITY
D38999/26MF11PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MF11PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MF11PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MF11PC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MF11PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MF11PC-LC Details Description
Related parts for D38999/26MF11PC-LC
IC DVR 100MBPS RS485 QUAD 16SOIC datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 15 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 1W datasheet.pdf
IC CNTRLR DUAL IMVP7 VR12 datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER V6 QFN datasheet.pdf
D4N-1B20R datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 500A DISC 5MM datasheet.pdf
CAP FILM 33UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf