Amphenol Aerospace Operations D38999/26MF28SC
D38999/26MF28SC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MF28SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26MF28SC.pdf
Availability of D38999/26MF28SC
QUANTITY
D38999/26MF28SC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MF28SC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MF28SC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MF28SC
Related LinksD38999/, D38999/26MF28SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MF28SC Details Description
Related parts for D38999/26MF28SC
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf
RELAY SAFETY datasheet.pdf
SIGN 10"X3.5" WHITE/RED datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf