Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG11HB
D38999/26MG11HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG11HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG11HB.pdf
Availability of D38999/26MG11HB
QUANTITY
D38999/26MG11HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG11HB
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG11HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG11HB
Related LinksD38999/, D38999/26MG11HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG11HB Details Description
Related parts for D38999/26MG11HB
CONV DC/DC 3.3V 3A HZ 10-SIP datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 0.625W TO92 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC DO15 datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LZ ENCLOSED SW REPLACEMENT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT SKT datasheet.pdf