Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16AN-Q
D38999/26MG16AN-Q picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16AN-Q
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG16AN-Q.pdf
Availability of D38999/26MG16AN-Q
QUANTITY
D38999/26MG16AN-Q Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16AN-Q
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16AN-Q
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16AN-Q
Related LinksD38999/2, D38999/26MG16AN-Q Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16AN-Q Details Description
Related parts for D38999/26MG16AN-Q
JUMPER-H1504TR/A3049W/X 3" datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
JUMPER PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
ANT OMNID 6DBI 60" RG-142 RPSMA datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT DPDT 4A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf