Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16HN-LC
D38999/26MG16HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG16HN-LC.pdf
Availability of D38999/26MG16HN-LC
QUANTITY
D38999/26MG16HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG16HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG16HN-LC
RES SMD 31.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 16-SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
0805 10K J62 B-4000 datasheet.pdf
CONN HEADER 48PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO RIBBON SOLDER CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf