Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16JN
D38999/26MG16JN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MG16JN.pdf
Availability of D38999/26MG16JN
QUANTITY
D38999/26MG16JN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16JN
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16JN
Related LinksD38999/, D38999/26MG16JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16JN Details Description
Related parts for D38999/26MG16JN
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG SER-IN SER-PAR OUT 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 10A 600VAC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V POWER56 datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLAMP FLAT ADH MNT GRY 3" MAX datasheet.pdf
CONN SPRING 28POS SNGL SMD datasheet.pdf
CONN HOUSING W/COVER RJ45 JACK datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 15POS GOLD datasheet.pdf
SCR 800V 745A A-PUK datasheet.pdf