Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16PN-LC
D38999/26MG16PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16PN-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG16PN-LC.pdf
Availability of D38999/26MG16PN-LC
QUANTITY
D38999/26MG16PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16PN-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16PN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG16PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16PN-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG16PN-LC
KIT ADVENTURES IN FIBER OPTIC datasheet.pdf
IC FILTER RECON VID 14-SOIC datasheet.pdf
IC M-LVDS QUAD LINE DVR 16-SOIC datasheet.pdf
14P MTEI RCPT HSG ASY 24 datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 20V datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 15ppm 8pF 80 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
INSULATION NUT W/ LOCKING HOOK datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 32POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf