Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG39HD-LC
D38999/26MG39HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG39HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG39HD-LC.pdf
Availability of D38999/26MG39HD-LC
QUANTITY
D38999/26MG39HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG39HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG39HD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG39HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG39HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG39HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG39HD-LC
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SILICONE FUSION TAPE, 1"X36' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf