Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG41AD
D38999/26MG41AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG41AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG41AD.pdf
Availability of D38999/26MG41AD
QUANTITY
D38999/26MG41AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG41AD
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG41AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG41AD
Related LinksD38999/, D38999/26MG41AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG41AD Details Description
Related parts for D38999/26MG41AD
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC GRE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RES 145 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Header 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
JT 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
4.7UF 25V 5X11 85C RAD datasheet.pdf