Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG41HC
D38999/26MG41HC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG41HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG41HC.pdf
Availability of D38999/26MG41HC
QUANTITY
D38999/26MG41HC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG41HC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG41HC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG41HC
Related LinksD38999/, D38999/26MG41HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG41HC Details Description
Related parts for D38999/26MG41HC
RES 820K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
REWORK SYSTEM CONTROL UNIT ONLY datasheet.pdf
BOX PLSTC BLK/CLR 6.88"LX4.88"W datasheet.pdf
CONN SOCKET 13POS 1MM CRIMP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 28A 2.3 MOHM SMD datasheet.pdf