Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG41JD-LC
D38999/26MG41JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG41JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MG41JD-LC.pdf
Availability of D38999/26MG41JD-LC
QUANTITY
D38999/26MG41JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG41JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG41JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG41JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG41JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG41JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG41JD-LC
RELAY SOFTSTOP 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
BOARD ZAS DDR datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC AXIAL datasheet.pdf
CABLE DUCT 80MMX100MM datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 2POS SKT datasheet.pdf
SWITCH MOM 4 BUTTON WHITE datasheet.pdf
RES 909K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ER 10C 10#16 PIN PLUG 025 datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf