Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG41PB-LC
D38999/26MG41PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG41PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG41PB-LC.pdf
Availability of D38999/26MG41PB-LC
QUANTITY
D38999/26MG41PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG41PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG41PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG41PB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG41PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG41PB-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG41PB-LC
CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf