Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH21JE-LC
D38999/26MH21JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH21JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MH21JE-LC.pdf
Availability of D38999/26MH21JE-LC
QUANTITY
D38999/26MH21JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH21JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH21JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH21JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MH21JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH21JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26MH21JE-LC
SWAB 5" RD FM TP 10/PKG datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
DC-DC CONVERTERS 5V 8A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO218AB datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 258K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC 29POS 0.30MM R/A datasheet.pdf