Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH21PB-LC
D38999/26MH21PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH21PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MH21PB-LC.pdf
Availability of D38999/26MH21PB-LC
QUANTITY
D38999/26MH21PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH21PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH21PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH21PB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MH21PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH21PB-LC Details Description
Related parts for D38999/26MH21PB-LC
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X10.5X0.07" BLACK datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC DUAL PCMCIA PWR SW 24-SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
LED 5MM COOL WHITE CLR 28V SX6S datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf