Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH35BB
D38999/26MH35BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH35BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MH35BB.pdf
Availability of D38999/26MH35BB
QUANTITY
D38999/26MH35BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH35BB
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH35BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH35BB
Related LinksD38999/, D38999/26MH35BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH35BB Details Description
Related parts for D38999/26MH35BB
Connector Header 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
10P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 35POS 0.20MM R/A datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf