Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH53JA-LC
D38999/26MH53JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH53JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MH53JA-LC.pdf
Availability of D38999/26MH53JA-LC
QUANTITY
D38999/26MH53JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH53JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH53JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH53JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MH53JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH53JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26MH53JA-LC
LED RED DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR20B/AE20M/AKR20B datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 10MM datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR 8-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
ALARM ANNUNCIATOR datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 3W 15V 100MA OUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf