Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH53JN-LC
D38999/26MH53JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH53JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MH53JN-LC.pdf
Availability of D38999/26MH53JN-LC
QUANTITY
D38999/26MH53JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH53JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH53JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH53JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MH53JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH53JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26MH53JN-LC
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8SMD datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .32-.63"250PC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS .050" STR PCB datasheet.pdf
PS CONVERTER DC/DC ISO 100MA 24V datasheet.pdf
RELAY SSR AC OUT 5A 18-36VAC datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
IND, PWR, 4040, 400NH, 42A NPB datasheet.pdf