Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH55BD
D38999/26MH55BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH55BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MH55BD.pdf
Availability of D38999/26MH55BD
QUANTITY
D38999/26MH55BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH55BD
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH55BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH55BD
Related LinksD38999/, D38999/26MH55BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH55BD Details Description
Related parts for D38999/26MH55BD
*STEEL-TY* 1/2"EH .015THK datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH SO-28 datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
3M 4905 VHB 1/2" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf