Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ19JA
D38999/26MJ19JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ19JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ19JA.pdf
Availability of D38999/26MJ19JA
QUANTITY
D38999/26MJ19JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ19JA
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ19JA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ19JA
Related LinksD38999/, D38999/26MJ19JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ19JA Details Description
Related parts for D38999/26MJ19JA
CAP FILM 2200PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN SPLICE PARLLEL SLD 18-22AWG datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
RES 4.27K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
LED PMI YELLOW 12V W/CONN datasheet.pdf
LED 1.8MM GRN DIFF TRI-LEVEL CBI datasheet.pdf