Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ19SN-LC
D38999/26MJ19SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ19SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ19SN-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ19SN-LC
QUANTITY
D38999/26MJ19SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ19SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ19SN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ19SN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ19SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ19SN-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ19SN-LC
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 356VWM 631VC 1.5KE datasheet.pdf
SWITCH DISCON NON-FUSE 800A 600V datasheet.pdf
FUSE HOLDER CARTRIDGE 600V 60A datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC2204 datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPT ASSY PG29 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RC NETWORK 100 OHM 100PF 9-SIP datasheet.pdf
INS BNCM CABLE ASSY 50OHM 100CM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf