Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ20PA-LC
D38999/26MJ20PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ20PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 30C MIXED PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26MJ20PA-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ20PA-LC
QUANTITY
D38999/26MJ20PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ20PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ20PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ20PA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ20PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ20PA-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ20PA-LC
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 400mA (Switch) Backlight 8-DSBGA datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
MDT BASE - 0/90 TILT datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf