Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ29HD
D38999/26MJ29HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ29HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MJ29HD.pdf
Availability of D38999/26MJ29HD
QUANTITY
D38999/26MJ29HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ29HD
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ29HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ29HD
Related LinksD38999/, D38999/26MJ29HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ29HD Details Description
Related parts for D38999/26MJ29HD
IC TX/RX RS-232 5V 0.1UF 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 3KVDC AXIAL CAN datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 12VC 3DFN datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 5V datasheet.pdf