Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ29PN-LC
D38999/26MJ29PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ29PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
D38999/26MJ29PN-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ29PN-LC
QUANTITY
D38999/26MJ29PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ29PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ29PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ29PN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ29PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ29PN-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ29PN-LC
SWITCH 15A SPRING PLUNGER 125V datasheet.pdf
RELAY REED RF SPST-NO 1A 24V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 800V 620A B-PUK datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
RES MO 2W 0.47 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING UNINS 22-26AWG datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 NYLON 17MM datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf