Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ43AD
D38999/26MJ43AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ43AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MJ43AD.pdf
Availability of D38999/26MJ43AD
QUANTITY
D38999/26MJ43AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ43AD
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ43AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ43AD
Related LinksD38999/, D38999/26MJ43AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ43AD Details Description
Related parts for D38999/26MJ43AD
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CABLE STRAIGHT 4' RJ-45/DB-9M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 2X2 16TSSOP datasheet.pdf
KIT DIODE SCHOTTKY 10PC datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS LOW 50PPM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/SKT WALL datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf