Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ61AC
D38999/26MJ61AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ61AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MJ61AC.pdf
Availability of D38999/26MJ61AC
QUANTITY
D38999/26MJ61AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ61AC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ61AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ61AC
Related LinksD38999/, D38999/26MJ61AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ61AC Details Description
Related parts for D38999/26MJ61AC
MOSFET N-CH 600V 7A IPAK datasheet.pdf
MODULE POWER datasheet.pdf
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 25UH 800MA datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BROWN 100' datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP B19, AFS 1, datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf