Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ61SC-LC
D38999/26MJ61SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ61SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ61SC-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ61SC-LC
QUANTITY
D38999/26MJ61SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ61SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ61SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ61SC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ61SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ61SC-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ61SC-LC
BANANA PLUG DIY WHITE datasheet.pdf
IC PWR AMP RF 26V 20W TO-272-16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf