Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ61SE
D38999/26MJ61SE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ61SE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ61SE.pdf
Availability of D38999/26MJ61SE
QUANTITY
D38999/26MJ61SE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ61SE
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ61SE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ61SE
Related LinksD38999/, D38999/26MJ61SE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ61SE Details Description
Related parts for D38999/26MJ61SE
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 6A 800V GBU datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf