Amphenol Aerospace Operations D38999/26SF32SALC
D38999/26SF32SALC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26SF32SALC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT
Datasheet Download
D38999/26SF32SALC.pdf
Availability of D38999/26SF32SALC
QUANTITY
D38999/26SF32SALC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26SF32SALC
Internal Part NumberEIS-D38999/26SF32SALC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MILF
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26SF32SALC
Related LinksD38999/2, D38999/26SF32SALC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26SF32SALC Details Description
Related parts for D38999/26SF32SALC
IC OPAMP VGA 750MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 20NS 68PGA datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 20A 8OUT 6'C datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1.5K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
HF9-239510-006 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf