Amphenol Aerospace Operations D38999/26TG16JN-LC
D38999/26TG16JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TG16JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26TG16JN-LC.pdf
Availability of D38999/26TG16JN-LC
QUANTITY
D38999/26TG16JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TG16JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26TG16JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TG16JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26TG16JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TG16JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26TG16JN-LC
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
INLET IEC-320W/FUSE C14SCREW PCB datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SOLDER 63/37 21AWG 1LB datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY 30AWG 10 POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf