Amphenol Aerospace Operations D38999/26TJ19JN
D38999/26TJ19JN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TJ19JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#12 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26TJ19JN.pdf
Availability of D38999/26TJ19JN
QUANTITY
D38999/26TJ19JN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TJ19JN
Internal Part NumberEIS-D38999/26TJ19JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TJ19JN
Related LinksD38999/, D38999/26TJ19JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TJ19JN Details Description
Related parts for D38999/26TJ19JN
TERM BLOCK PCB 5.08MM 26POS OR datasheet.pdf
TRANSDCR DGTL RS485 300VAC/25AAC datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO SPDT SNAP 120V datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf