Amphenol Aerospace Operations D38999/26TJ61HA-LC
D38999/26TJ61HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TJ61HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26TJ61HA-LC.pdf
Availability of D38999/26TJ61HA-LC
QUANTITY
D38999/26TJ61HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TJ61HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26TJ61HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TJ61HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26TJ61HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TJ61HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26TJ61HA-LC
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO MIDSIZE 8' YEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MT SKTS datasheet.pdf
SPACER RECT GEN PURP 0.039" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 0.6W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL LUG 6-300MCM - 2 LUGS datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf