Amphenol Aerospace Operations D38999/26TJ61HB-LC
D38999/26TJ61HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TJ61HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26TJ61HB-LC.pdf
Availability of D38999/26TJ61HB-LC
QUANTITY
D38999/26TJ61HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TJ61HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26TJ61HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TJ61HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26TJ61HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TJ61HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26TJ61HB-LC
FIXED IND 1MH 160MA 19 OHM TH datasheet.pdf
KIT FOOT FOR 28-DIP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB37 DIE CAST datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
EMBEDDED BUS TRIG&DECODE-WS-MXS datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.8MM PITCH datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf