Amphenol Aerospace Operations D38999/26WB99SN-US
D38999/26WB99SN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WB99SN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WB99SN-US.pdf
Availability of D38999/26WB99SN-US
QUANTITY
D38999/26WB99SN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WB99SN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/26WB99SN-US
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WB99SN-US
Related LinksD38999/26, D38999/26WB99SN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WB99SN-US Details Description
Related parts for D38999/26WB99SN-US
IC DELAY LINE 5TAP 50NS 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC 2416 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
BOOT MOLDED STR SIZE 42 W/LIP datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 138K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW WIRE ANTENNA datasheet.pdf
FERRITE CORE E 2.45UH N87 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 1POS CRIMP datasheet.pdf