Amphenol Aerospace Operations D38999/26WC4JE-LC
D38999/26WC4JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WC4JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WC4JE-LC.pdf
Availability of D38999/26WC4JE-LC
QUANTITY
D38999/26WC4JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WC4JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WC4JE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WC4JE-LC
Related LinksD38999/2, D38999/26WC4JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WC4JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26WC4JE-LC
RES SMD 10.5KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 14KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN FPC VERT 12POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5500K 70CRI 24SMD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf