TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26WD15AN
D38999/26WD15AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WD15AN
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WD15AN.pdf
Availability of D38999/26WD15AN
QUANTITY
D38999/26WD15AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WD15AN
Internal Part NumberEIS-D38999/26WD15AN
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions15
Shell Size - Insert15-15
Shell Size, MILD
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WD15AN
Related LinksD38999/, D38999/26WD15AN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26WD15AN Details Description
Related parts for D38999/26WD15AN
IC REG LDO 2.7V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 3V datasheet.pdf
FILTER LOW PASS 300MHZ SMA datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf
HEXASHIELD ADAPTOR datasheet.pdf
33UF 50V 6.3X11 85C RAD datasheet.pdf