TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26WD15BB
D38999/26WD15BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WD15BB
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WD15BB.pdf
Availability of D38999/26WD15BB
QUANTITY
D38999/26WD15BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WD15BB
Internal Part NumberEIS-D38999/26WD15BB
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions15
Shell Size - Insert15-15
Shell Size, MILD
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationB
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WD15BB
Related LinksD38999/, D38999/26WD15BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26WD15BB Details Description
Related parts for D38999/26WD15BB
CONN MDR RCPT 40POS R/A M2.5 datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG6 18AWG 500' datasheet.pdf
HEADER 36POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 120M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
GUIDE STRIP REAR datasheet.pdf
CONN FFC datasheet.pdf
IC ATTENUATOR 0.7-3.8GHZ 24-QFN datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X5R 2.2レF 25V datasheet.pdf