Amphenol Aerospace Operations D38999/26WD15JE-LC
D38999/26WD15JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WD15JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26WD15JE-LC.pdf
Availability of D38999/26WD15JE-LC
QUANTITY
D38999/26WD15JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WD15JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WD15JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WD15JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WD15JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WD15JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26WD15JE-LC
RES SMD 261 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 60POS DUAL TIN datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC COMP SINGLE LP 4-UCSP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 64POS 2MM T/H datasheet.pdf
MULTI-PAIR 22COND 24AWG 100' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 20POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
350 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf