Amphenol Aerospace Operations D38999/26WD15PN-US
D38999/26WD15PN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WD15PN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WD15PN-US.pdf
Availability of D38999/26WD15PN-US
QUANTITY
D38999/26WD15PN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WD15PN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/26WD15PN-US
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WD15PN-US
Related LinksD38999/26, D38999/26WD15PN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WD15PN-US Details Description
Related parts for D38999/26WD15PN-US
CONN HEADER 9POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONV DC-DC 25W 3.3VIN 2.5V SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 3W DO216AA datasheet.pdf