Epson EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3
EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3
Brief Description
OSC SO 100.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3
QUANTITY
EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3
Related LinksEG-2121CA 100, EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 100.0000M-PHRAL3
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ADM14T/AE14G/X datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf