Amphenol Aerospace Operations D38999/26WD18SN-UWSB3
D38999/26WD18SN-UWSB3 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WD18SN-UWSB3
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WD18SN-UWSB3.pdf
Availability of D38999/26WD18SN-UWSB3
QUANTITY
D38999/26WD18SN-UWSB3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WD18SN-UWSB3
Internal Part NumberEIS-D38999/26WD18SN-UWSB3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WD18SN-UWSB3
Related LinksD38999/26W, D38999/26WD18SN-UWSB3 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WD18SN-UWSB3 Details Description
Related parts for D38999/26WD18SN-UWSB3
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 16SS0P datasheet.pdf
LED ES ARRAY WHITE 1800LM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
150UF 35V 12,9X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf