Amphenol Aerospace Operations D38999/26WD19SN-CGR9MSS1
D38999/26WD19SN-CGR9MSS1 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WD19SN-CGR9MSS1
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WD19SN-CGR9MSS1.pdf
Availability of D38999/26WD19SN-CGR9MSS1
QUANTITY
D38999/26WD19SN-CGR9MSS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WD19SN-CGR9MSS1
Internal Part NumberEIS-D38999/26WD19SN-CGR9MSS1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WD19SN-CGR9MSS1
D38999/26WD19SN-CGR9MSS1 Details Description
Related parts for D38999/26WD19SN-CGR9MSS1
LED 7-SEG 14.2MM 2DIG CC HER RHD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.8A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN MALE RCPT 5POS FRONT MT datasheet.pdf
IC SSR FLASHER DUAL HSIDE 20HSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 Y/G,Y/G,Y/G,Y/G datasheet.pdf
CABLE 8POS M12 PLUG-WIRE 2M datasheet.pdf
CARD CAGE ASEMBLD 340MM 6U datasheet.pdf
COMBO 13W3 F PCB STR HP G30TIN datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER datasheet.pdf
CAP FILM 24UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
AB 4C 4#16S SKT PLUG datasheet.pdf
10-Bit 20 MSPS 160 mW CMOS A/D Converter IC datasheet.pdf