Amphenol Aerospace Operations D38999/26WE26JE-LC
D38999/26WE26JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WE26JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WE26JE-LC.pdf
Availability of D38999/26WE26JE-LC
QUANTITY
D38999/26WE26JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WE26JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WE26JE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WE26JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WE26JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WE26JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26WE26JE-LC
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 20POS M-M 2.0M datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 250KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
2.0MM L/PROFILE ST ASSY RED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
517 CRIMP CONTACT STRIP REELED datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf