Amphenol Aerospace Operations D38999/26WF11PN-U
D38999/26WF11PN-U picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WF11PN-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WF11PN-U.pdf
Availability of D38999/26WF11PN-U
QUANTITY
D38999/26WF11PN-U Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WF11PN-U
Internal Part NumberEIS-D38999/26WF11PN-U
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WF11PN-U
Related LinksD38999/2, D38999/26WF11PN-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WF11PN-U Details Description
Related parts for D38999/26WF11PN-U
CONN RCPT 2POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 250V Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf