Amphenol Aerospace Operations D38999/26WF32HD-LC
D38999/26WF32HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WF32HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WF32HD-LC.pdf
Availability of D38999/26WF32HD-LC
QUANTITY
D38999/26WF32HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WF32HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WF32HD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WF32HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WF32HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WF32HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26WF32HD-LC
CABLE MOD FLAT 6COND BLACK 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 SQ WW datasheet.pdf
SAW RESONATOR 315MHZ SMD datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
RES 14 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW SOD123 datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG VIOLET 100' datasheet.pdf