ITT Cannon, LLC CA3102E24-28PWB109A176
CA3102E24-28PWB109A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-28PWB109A176
Brief Description
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24-28PWB109A176.pdf
Availability of CA3102E24-28PWB109A176
QUANTITY
CA3102E24-28PWB109A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-28PWB109A176
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-28PWB109A176
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-28PWB109A176
Related LinksCA3102E24-2, CA3102E24-28PWB109A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-28PWB109A176 Details Description
Related parts for CA3102E24-28PWB109A176
RES 4.81K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DIVIDER USER CONFIG 28-SSOP datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 183MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
AM2161SC142I PILOT PIN datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 12POS datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf