TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26WF32SB-LC
D38999/26WF32SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WF32SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WF32SB-LC.pdf
Availability of D38999/26WF32SB-LC
QUANTITY
D38999/26WF32SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WF32SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WF32SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MILF
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WF32SB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WF32SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26WF32SB-LC Details Description
Related parts for D38999/26WF32SB-LC
RES SMD 2.74KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC MONITOR PREC 3.3V 10-DFN datasheet.pdf
IC SYSTEM MANAGER 8CH 40-TQFN datasheet.pdf
KFA POWER ENTRY MOD W. FLTR 2A datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
D4SL-2KDG-D4 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 800 OHM 12W datasheet.pdf